Beta-glukany - přírodní posilovače imunity

Pro mě ještě docela nedávno cizí pojem, nevím jak vy, ale já když jsem viděla reklamu na Betaglukany, tak jsem si řekla: zase nějaké novoty a „zbytečnosti“… Pak jsem ale začala „pátrat“ a zjistla jsem zajímavé věci.

Betaglukany se kdysi vyskytovaly v potravinách - zcela přirozeně v houbách a kvasinkách. Mají důležitou roli v posilování našeho vrozeného imunitního systému. S příchodem evoluce a moderních technologií zpracování potravin došlo bohužel k jejich eliminaci. Množství kvasinek a hub v našich potravinách a v našem bezprostředním okolí kleslo a nedostatek hlavně 1,3/1,6 beta-glukanů vyústil v oslabený a nevyvážený imunitní systém, který hůře bojuje s infekcemi, bakteriemi i alergií.

Jako příklad mě zaujalo obyčejné jablko – dříve to „nestříkané“ strupaté a tak trochu nehezké právě tyto beta-glukany obsahovalo. Jenže dnes se každý raději zakousne to jablíčka krásného, naleštěného a bez stroupků – bohužel také bez účinných pomocníků naší imunity - beta-glukanů. To se v podstatě dříve týkalo všech organicky pěstovaných plodin – ty nehezké fleky byly právě zdrojem kvasinek- 1,3/1,6 beta-glukanu.

Proto se v současnosti vyrábějí beta-glukany jako doplněk stravy. Nejúčinnější formou jsou beta- glukany 1,3/1,6 z pivovarských kvasnic – pokud si denně dopřejete sklenku nefiltrovaného piva, tak děláte dobrou službu své imunitě.

Kdo beta-glukany potřebuje?

Zdá se, že my všichni. Zvláště v této době, kdy jsme bezprostředně ohroženi infekcí, trávíme čas v kolektivu, přeplněné hromadné dopravě… Pokud máte první známky nachlazení, bolesti v krku. Před pobytem v nemocnici jako preventivní posílení imunity.

Nevím jak vám, ale mě to dává docela smysl a tak jsem tyto doplňky zařadila do svého jídelníčku. Výsledkem je lékařem ověřená silná obranyschopnost mého těla a viróza a chřipka se mi již dlouho vyhýbá.

ZAVOLEJTE MI:

+420 773 222 724

hanaciglerova@seznam.cz

napište mi:

Jsem průvodce zdravým životním stylem. Nabízím komplexní cestu ke zdraví, která je jednoduchá a funguje pro každého.

hanka ciglerová

web s láskou od lucie S. / GDPR / SITE CREDIT